Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Obchodní a odborné služby


Vysoké Tatry: Návštevníci Štrbského Plesa si už zalyžujú, spustili tri zjazdovky

01.12.2017

Keďže sa v Nízkych aj Vysokých Tatrách v piatok začala lyžiarska sezóna, prvý decembrový deň sa pre mnohých športových nadšencov nesie v znamení zimných radovánok. Pre návštevníkov prichádzajúcich do lyžiarskeho strediska na Štrbskom Plese sú pripravené tri zjazdovky aj viacero noviniek.

Podmienky na lyžovanie sú výborné, momentálne máme v stredisku okolo 40 centimetrov snehu, uviedla pre TASR hovorkyňa prevádzkovateľa strediska Zuzana Fabianová. Ako doplnila, prevádzka sa spustila na zjazdovkách Junior, Turistická a Interski. Sprístupnených bolo celkovo 2,5 kilometra upravených svahov, zvyšné sa momentálne zasnežujú. Ostatné zjazdovky sa budú postupne otvárať v najbližších dňoch v závislosti od počasia, dodala.

      Vo vysokotatranských strediskách sa so zasnežovaním začalo ešte 11. novembra, na Štrbskom Plese bolo spustené na ôsmich tyčových zariadeniach a siedmich vrtuľových delách. V Tatranskej Lomnici momentálne sneží všade okrem Lomnického sedla, kde je prírodný sneh, konkretizovala Fabianová s tým, že prvá lyžovačka v tomto stredisku môže odštartovať už na budúci víkend.

Oficiálne otvorenie zimnej sezóny v Tatrách sa začína v piatok 8. decembra, a to otvorením Tatranského ľadového dómu na Hrebienku.

      Tento rok v strediskách pribudne niekoľko noviniek, plynulú dopravu v Tatranskej Lomnici zabezpečí nový kruhový objazd pri vjazde do strediska v smere zo Starého Smokovca. O aktuálnych podmienkach na lyžiarskom svahu bude informovať aj centrálny strediskový rozhlas a na bezpečnosť na zjazdovkách dohliadne lyžiarska skipatrola. "Vylepšením prešla aj Fun zóna so slalomovou traťou s prekážkami pre najmenších lyžiarov, tí starší si budú môcť vyskúšať slalomovú trať s časomierou," uzavrela Fabianová.

 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.         viac informácií o: Tatry mountain resorts, a.s.
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Partneri

GoPay Platby databáze firem

 

Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.