Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Obchodní a odborné služby


TURIZMUS: V Bardejovských kúpeľoch dnes otvorili hlavnú kúpeľnú sezónu

02.06.2017

Požehnaním minerálnych prameňov dnes v Bardejovských kúpeľoch slávnostne otvorili hlavnú kúpeľnú sezónu. Ako informoval generálny riaditeľ Bardejovských kúpeľov, a.s., Jaroslav Komora, minuloročná sezóna bola mimoriadne úspešná. Bardejovské kúpele navštívilo viac ako 24.000 hostí s priemernou dĺžkou pobytu desať dní, čo predstavuje najvyšší počet v histórii kúpeľov.

Aj tento rok očakávame pomerne dobré čísla, ale budeme radi, ak budeme atakovať nejaké nové percentá navyše. Očakávame nárast klientov, hlavne slovenských samoplatcov. Zároveň pre nich pripravujeme v priebehu dvoch rokov ďalšie atraktivity, a to vonkajšie wellness, pripravuje sa štúdia rekonštrukcie prístavby hotela Dukla, chceme spraviť svojráznu 'šarišskú karčmu' z jednej budovy, ktorá má štatút národnej kultúrnej pamiatky a osobne sa teším, že intenzívne napreduje projekčná príprava promenády, ktorá by mala smerovať k hotelu Alžbeta, uviedol pre TASR Komora.

      Kúpele v súčasnosti disponujú vynovenými kapacitami vlani zrekonštruovaných hotelov či moderným wellness centrom. Máme najširšie indikačné zameranie spomedzi všetkých slovenských kúpeľov a výnimočné minerálne vody, povedal Komora.

      Počet návštevníkov vlani stúpol oproti roku 2015 o 15,79 percenta.

Medziročne sa o deväť percent zvýšil aj počet prenocovaní a dosiahol číslo 251.884. Najviac sa na tomto čísle podieľali domáci návštevníci. Vlani Bardejovské kúpele navštívil takmer rovnaký počet zahraničných turistov ako rok predtým - viac ako 1550, čo predstavuje 6,24 percenta celkovej klientely.

Najviac hostí prišlo z Česka, nasledujú Poliaci. Naďalej však pokračoval pokles rusky hovoriacich návštevníkov. Vedenie kúpeľov verí, že pomôcť môže zrušenie vízovej povinnosti pre Ukrajincov. Počas letnej sezóny navštívilo Bardejovské kúpele okolo 200.000 jednodňových návštevníkov.

      Technický riaditeľ Bardejovských kúpeľov, a. s., Jozef Bača informoval, že v posledných desiatich rokoch preinvestovali 15 miliónov eur. Vsadili sme na modernizáciu kapacít a ukazuje sa, že je to správna cesta na zvýšenie atraktívnosti a návštevnosti kúpeľov. V nastúpenom trende budeme pokračovať, uviedol Bača. Na rekonštrukciu čaká ďalší historický hotel Dukla. Ráta sa v ňom súčasne so zvýšením ubytovacích kapacít a v rámci rekonštrukcie chcú pribudovať aj rehabilitačné priestory a stravovacie zariadenie.

      Pripravená je architektonická štúdia golfového ihriska s deviatimi jamkami, ktoré plánujú postaviť na ploche 24 hektárov. Výška investície s celým zázemím predstavuje zhruba 1,2 milióna eur.

      Komora uviedol, že chce rokovať s mestom Bardejov, aby pripravili spoločnú investíciu výstavby parkovacieho domu. Zároveň spoločnosť Bardejovské kúpele otvorí začiatkom leta dve parkoviská s celkovou kapacitou 100 miest, ktoré postavili na vlastné náklady.

      Bardejovské kúpele sa rozprestierajú na ploche 31 hektárov a vo vlastníctve akciovej spoločnosti je 33 objektov.

 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.   

 viac informácií o: BARDEJOVSKÉ KÚPELE a. s.
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Partneri

GoPay Platby databáze firem

 

Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.