Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Doprava a cestovní ruch


Turizmus: Spoločnosť TMR získala do prevádzky české lyžiarske stredisko Ještěd

05.12.2017

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s., (TMR) sa dohodla s českým mestom Liberec na prenajatí športového areálu Ještěd na 10 rokov s opciou na ďalšiu dekádu. Prevádzkovať začne stredisko už túto zimnú sezónu a plánuje tam za prvé desaťročie preinvestovať 600 miliónov Kč (23.476.933,91 eura). Ročný prenájom bude pritom na úrovni milión korún a nájomné sa bude zvyšovať podľa dohodnutých pravidiel súvisiacich s investíciami v stredisku.

Vstup do nového strediska je pre nás dôležitý nielen z geografického hľadiska, rozšírenia aktivít, ale aj z budúcnosti lyžovania práve v prímestských strediskách, ktoré majú výbornú dostupnosť. V stredisku vidíme veľký potenciál rýchleho rozvoja. Aktívnym lyžiarom z Liberca a okolitých miest poskytneme po modernizácii kvalitné stredisko, zároveň verím, že im umožníme vytvoriť tréningovú základňu pre športové lyžovanie a zvýšime aj záujem o lyžovanie, ako i výchovu nových nádejných talentov, uviedol predseda predstavenstva a CEO TMR Bohuš Hlavatý.

      Navrhované investície sa v prvej fáze týkajú vybudovania novej zjazdovky Skalka, rozšírenia pôvodných tratí a výmeny a doplnenia zasnežovacích zariadení. Plán zahŕňa aj osvetlenie novej zjazdovky a s modernizáciou súvisia aj dve nové sedačkové lanovky, rekonštruovanie samoobslužnej reštaurácie a zväčšenie jej kapacít. Kompletnou prestavbou by prešlo centrálne parkovisko, kde by zároveň vzniklo zázemie pre prevádzku lyžiarskej školy a požičovne a detskej zóny s pásovým prepravníkom.

      Veľký potenciál má sánkarská dráha pre nelyžiarov s umelým osvetlením a prevádzkou aj počas večera. Po modernizácii sa predpokladá prirodzený nárast záujmu o skiareál a s tým súvisiace usporiadanie športových podujatí a prezentačných akcií, dodal Hlavatý s tým, že TMR chce ťažiť najmä z dostupnosti strediska, ktoré je na trase Praha - Mladá Boleslav - Liberec, ako aj mestskej hromadnej dopravy z Liberca. Letná sezóna na Ještěde bude podľa Hlavatého súvisieť najmä s vyhliadkovými výletmi visutou lanovkou do nadmorskej výšky viac ako tisíc metrov, turistikou, s prevádzkou bike parku, požičovňou kolobežiek a budovaním ďalších atrakcií a detských ihrísk.

      Lyžiarsky areál s dlhoročnou históriou v severočeskom regióne má tri lanovky a štyri vleky s prepravnou kapacitou 8600 osôb za hodinu, ktorých súčasťou je 20 hektárov zjazdoviek prevažne ťažkých a nerovnomerne širokých, ktoré sú poprepájané ľahšími modro-červenými traverzami. V stredisku v súčasnosti absentuje automatické zasnežovanie a výkon zasnežovania je nateraz málo efektívny.

 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.      viac informácií o: Tatry mountain resorts, a.s.
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Partneri

GoPay Platby databáze firem

 

Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.