Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Obchodní a odborné služby


TURIZMUS: Sninské rybníky navštívilo od začiatku letnej sezóny 35.000 ľudí

19.08.2017

Rekreačnú oblasť (RO) Sninské rybníky navštívilo od začiatku tohtoročnej letnej sezóny 35.000 ľudí. Najviac ich bolo na prelome júla a augusta.

      "Zatiaľ to vyzerá tak, že návštevnosť bude podobná vlaňajšku. Prvá polovica sezóny bola veľmi nepriaznivá, v tej druhej slnečných dní pribudlo, čím sa zvýšil záujem o rekreáciu v areáli Sninských rybníkov, a tým aj počet návštevníkov," uviedol pre TASR vedúci oddelenia rekreačných a športových služieb mesta Snina Štefan Čus s tým, že v tomto roku mali zatiaľ približne 20 slnečných dní. Najviac ľudí doteraz zaznamenali počas posledného júlového a prvého augustového víkendu. "Vtedy k nám zavítalo po 2000 návštevníkov," spresnil.

      Letnú sezónu v RO Sninské rybníky otvorili v polovici júna. Chod areálu zabezpečuje spolu 22 zamestnancov. Návštevníci tam majú k dispozícii občerstvenie poskytované v desiatich zariadeniach, nachádzajú sa tu aj viaceré športoviská a detské ihriská. Počet ubytovacích kapacít, ktorých bol nedostatok, sa zvýšil vybudovaním nového zariadenia v susedstve areálu.

      Kapacita biokúpaliska je 2000 návštevníkov. Areál využíva technológiu samočistenia vody pomocou rastlín a rias. Patrí medzi prvé svojho druhu na Slovensku. Plocha biotopu predstavuje 4000 štvorcových metrov. Vlani letovisko navštívilo približne 40.000 rekreantov. Ukončenie sezóny je naplánované v polovici septembra.

 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.      viac informácií o: Mesto Snina
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Partneri

GoPay Platby databáze firem

 

Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.