Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Obchodní a odborné služby


TURIZMUS: Kúpeľníci v Lúčkach zaznamenali nárast najmä zahraničných turistov

01.03.2017

Jediné kúpele s liečivou vodou na Liptove majú za sebou mimoriadne úspešný rok. Počet pobytových dní sa kúpeľníkom podarilo vlani zvýšiť o 8 %, pričom zahraničných turistov prišlo do Lúčok neďaleko Ružomberka o 15 % viac. Začiatok roka 2017 odštartovali rekonštrukciou v hoteli Choč, na ňu nadväzuje začínajúca výstavba nového hotela.

      "V súčasnosti sú klienti oveľa citlivejší na kvalitu služieb. Ponuka a výber je väčší ako v minulosti, preto kúpele neustále investujú a inovujú.

Uplynulé leto sme otvorili novú jedáleň za viac ako jeden milión eur a s príchodom zimy sme vylepšili ďalšie služby. Rodiny s deťmi zabavil nový detský kútik, došlo k rekonštrukcii pôvodnej jedálne a lyžiarov potešila aj nová lyžiareň so systémom na sušenie lyžiarok a ozón generátorom na dezinfekciu.

Tiež pribudli nové uzamykateľné stojany na lyžiarsky výstroj," povedala riaditeľka kúpeľov Anastázia Mičková.

Ako ďalej uviedla, ponúkať len bežný kúpeľný servis nie je pre kúpele dlhodobo únosná cesta. Za výhodu kúpeľov v Lúčkach považuje polohu v jednom z najnavštevovanejších regiónov na Slovensku, kde turisti môžu využiť aj ďalšie možnosti aktívneho oddychu. Práve preto sa liptovskí kúpeľníci sústreďujú aj na klientov, ktorí sa cielene zaujímajú o svoje zdravie a dovolenky trávia aktívne.

Veľmi pozitívne sa podľa nej rozbehol aj rok 2017. "Za január evidujeme medziročný rast o viac ako päť percent a premiérovo sme mali cez prvý týždeň roka súčasne aj šesť autobusov rusky hovoriacich klientov," doplnila riaditeľka kúpeľov. Investičné aktivity v Lúčkach neutíchajú a už začiatkom februára sa začala výstavba nového hotela s kapacitou viac ako 100 lôžok. Klienti samoplatcovia si pochvaľujú aj novinku, a to stravovanie formou bufetových stolov.

"Liptov má úžasné bohatstvo nielen v okolitej prírode, ale aj pod zemou v podobe nádherných jaskýň a veľkého množstva termálnych a minerálnych prameňov.

Aj to je jedným zo špecifík nášho regiónu. Niektoré z prameňov sa využívajú na pitie, niektoré na kúpanie, niektoré sú známejšie a navštívia ich vďaka rozvinutej infraštruktúre cestovného ruchu ročné státisíce klientov, iné sú známe len domácim," ozrejmila riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Liptov Darina Bartková.

 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. 

 

 

 

 viac informácií o: KÚPELE LÚČKY a.s.
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Partneri

GoPay Platby databáze firem

 

Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.