Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Strojírenství


SOCIÁLNE: Spig vyrába zdvíhacie zariadenia pre imobilné osoby už 20 rokov

03.10.2017

Zhruba 200 zdvíhacích zariadení pre imobilných ľudí ročne vyrobí a dodá zvolenská spoločnosť Spig. Svoju pomoc hendikepovaným začala uplatňovať pred 20 rokmi.

"Vyrábame predovšetkým schodolezy, šikmé a zvislé plošiny, stropné zdviháky a stoličkové výťahy," hovorí konateľka spoločnosti Monika Ponická.

Okrem toho ponúkajú i schodolezy či stropné zariadenia aj od dodávateľov zo zahraničia.

      "Tieto zariadenia dodávame klientom na mieru, spolu s úpravami daného miesta," zdôrazňuje. "Zariadenia dodávame jednak fyzickým osobám, ktoré môžu na naše zariadenie dostať príspevok, pri čom im v rámci nášho sociálneho programu zabezpečujeme aj kompletnú administratívu, s tým spojenú," hovorí ďalej.

      Firma zamestnáva v súčasnosti do 20 ľudí. "V prípade potreby priberáme aj externých zamestnancov - špecialistov." V regióne bolo totiž kedysi veľa zdatných strojárov, ktorých dnes aj takto využíva firma na výrobu zariadení pre imobilných.

      Na pomoc ľuďom s telesným postihnutím, ktorí sa nevedia zorientovať v ponuke zariadení, ale aj pri vybavovaní žiadostí o príspevky na ne, Spig vydáva už štyri roky vlastný časopis s názvom Inak obdarení.

      Zdvíhacie zariadenia pre imobilných nedodáva len pre jednotlivcov, ale pomáha bezbariérovo dotvoriť aj rôzne štátne, verejné či súkromné inštitúcie, kde je nutné, aby sa do ich objektov dostali aj zdravotne hendikepované osoby.

 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.            

 viac informácií o: SPIG, s.r.o.
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Partneri

GoPay Platby databáze firem

 

Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.