Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Strojírenství


PRIEMYSEL: Miba plánuje vo Vrábľoch zvyšovať zamestnanosť asi o 40 ľudí ročne

04.10.2017

Spoločnosť Miba Steeltec, s. r. o., vo Vrábľoch predpokladá, že v tomto obchodnom roku dosiahne celkový obrat takmer 60 miliónov eur, čo bude najvyššia hodnota v desaťročnej histórii závodu. V minulom roku firma zaznamenala obrat na úrovni 47,9 milióna eur. Podľa predsedu predstavenstva Petra Mitterbauera plánuje spoločnosť aj naďalej expandovať, čo v nasledujúcich rokoch prinesie 30 až 40 nových pracovných miest pre vysokokvalifikovaných pracovníkov. Tento rok bol úspešný, čo sa týka náboru nových zamestnancov. Sme si vedomí, že všetky firmy v regióne budeme mať v najbližšom období rovnaké výzvy, analyzujeme situáciu a sme na ňu pripravení, potvrdil konateľ závodu Róbert Hornáček.

      Rakúska rodinná firma Miba zamestnáva v súčasnosti v 23 výrobných závodoch celkovo 6400 zamestnancov. Celkový obrat firmy v obchodnom roku 2016/2017 predstavoval 752 miliónov eur, z toho 52 % tvorili dodávky pre automobilový priemysel. Na Slovensku pôsobí od roku 1991, kedy otvorila svoj závod v Dolnom Kubíne zameraný na práškovú metalurgiu. V roku 2007 spustila výrobu v novom závode vo Vrábľoch, ktorý sa zameriava na výrobu trecích obložení pre prevodovky, nápravy a brzdy stavebných strojov, traktorov a banskej techniky. Využívajú sa v automobilovom i leteckom priemysle, ale aj v zariadeniach veterných elektrární. Okrem nich sa vo Vrábľoch vyrábajú súčiastky pre automobilový priemysel so zameraním na vozidlá s pohonom všetkých kolies.

      Spoločnosť na Slovensku doteraz preinvestovala 170 miliónov eur. V závode v Dolnom Kubíne investovala 115 miliónov, zvyšok tvorí investícia do vrábeľského závodu. V najbližších rokoch plánujeme každoročne investovať do nových technológií, automatizácie a nových projektov dva až tri milióny eur, povedal Hornáček.

      Časť budúcich zamestnancov si firma vychováva sama v rámci duálneho vzdelávania. Spoločnosť v spolupráci s Hospodárskou komorou Rakúska, ďalšími regionálnymi firmami a Strednou odbornou školou technickou v Zlatých Moravciach rozbehla pilotný projekt duálneho vzdelávania, kde sa v odbore CNC programátor na svoje budúce povolanie pripravuje 33 študentov. Tento rok by mali končiť prví maturanti, povedal Hornáček. V Dolnom Kubíne pracuje 1200 pracovníkov, vo vrábeľskom závode vzniklo doteraz 573 pracovných miest.

 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.         

 viac informácií o: Miba Steeltec s.r.o.
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Partneri

GoPay Platby databáze firem

 

Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.