Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Stavba vozidel


Priemysel: Firma Kongsberg Automotive otvorila novú výrobnú halu vo Vrábľoch

08.11.2017

Spoločnosť Kongsberg Automotive, s. r. o., otvorila novú výrobnú halu vo svojom závode vo Vrábľoch. Investícia dosiahla 9 miliónov eur. V novej prevádzke vznikne do konca budúceho roka 280 pracovných miest, čím sa zvýši počet zamestnancov firmy na 1200 ľudí. Výrobca prevodoviek pre automobilový priemysel sa pripravuje aj na možnú spoluprácu s nitrianskym závodom Jaguar Land Rover.

      Nórska spoločnosť Kongsberg Automotive pôsobí vo vrábeľskom priemyselnom parku od roku 2008 bez akejkoľvek štátnej dotácie. Firma doteraz zamestnávala zhruba 920 pracovníkov. V roku 2015 zvažoval majiteľ premiestnenie výroby do Maďarska. Podľa prezidenta Agentúry pre podporu malých a stredných investícií Slovak Invest Juraja Miškova dôvodom bol nezáujem štátu a problémovosť na úradoch. Naše niekoľkoročné úsilie spolupráce s investorom prinieslo reálne výsledky v podobe novej investície a pracovných miest. A to aj napriek stále sa zhoršujúcim podmienkam na podnikanie, rastúcej byrokracii a všadeprítomnej korupcii. Je to dôkazom, že získať investíciu a vytvoriť pracovné miesta je možné aj bez minutia jediného eura na štátne dotácie, zhodnotil Miškov.

      Agentúra pre podporu malých a stredných investícii Slovak Invest vznikla v roku 2014 a jej cieľom je podporovať vznik a ďalší rozvoj priamych zahraničných investícii na Slovensku. Okrem organizovania prezentačných investičných seminárov v zahraničí poskytuje agentúra investorom aj základnú konzultačnú podporu.

 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.       viac informácií o: Kongsberg Automotive, s.r.o.
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Partneri

GoPay Platby databáze firem

 

Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.