Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Obchodní a odborné služby


Priemysel: Do nitrianskeho priemyselného parku prichádzajú štyria noví investori

08.12.2017

Do nitrianskeho priemyselného parku Sever prichádzajú štyria noví investori. Spoločnosť Nitra Invest, ktorej patria pozemky v priemyselnom parku, podpíše do konca tohto roka zmluvy s jedným slovenským investorom, poľským, dánskym a anglickým investorom, potvrdil konateľ firmy Ondrej Ščurka. Podľa jeho slov budú noví investori pôsobiť v oblasti agrorezortu, polytechniky, jeden bude poskytovať servisné služby pre priemyselný park a anglický investor bude subdodávateľom pre Jaguar Land Rover.

Odchod z nitrianskeho priemyselného parku avizovala spoločnosť Giesecke&Devrient, ktorá by mala definitívne ukončiť prevádzku v polovici budúceho roka. Podľa slov Ščurku je takmer isté, že uvoľnené priestory sa zaplnia do konca roka novým prevádzkovateľom. My sami máme záujem o tento priestor a určite budeme rokovať s odchádzajúcou spoločnosťou. Ak sa dohodneme na cene a podmienkach, uvažujeme o odkúpení priestorov do nášho portfólia. Ale určite bude viac záujemcov, povedal Ščurka. Podľa jeho odhadu sa priemyselný park Sever definitívne zaplní do konca budúceho roka. Zostáva tam voľných už len nejakých 50 až 60 hektárov pozemkov, tvrdí Ščurka.

 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.       viac informácií o: Nitra Invest, s.r.o.
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Partneri

GoPay Platby databáze firem

 

Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.