Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Zemědělství, lesnictví, rybářství, chov zvířat


Prezident SR sa v ťapešovskej syrárni učil pliesť korbáčiky

06.11.2017

Roľnícke družstvo (RD) Vavrečka - Ťapešovo je v okolí Námestova známe najmä svojou syrárňou. Počas pondelkovej cesty na Oravu navštívil jej priestory prezident SR Andrej Kiska. Zaujímal sa nielen o celkový proces výroby syru, ale aj o to, ako sa podniku darí a koľko má zamestnancov.

      Jedna zo zamestnankýň syrárne mu ukázala, ako sa pletú korbáčiky.

Prezident si proces výroby syrových korbáčov aj sám vyskúšal. "O chvíľku končím ako prezident, tak prídem k vám pracovať," žartoval. Ako uviedol predseda RD Vavrečka - Ťapešovo Ján Majcher, spočiatku boli veľmi prekvapení, keď zistili, že si vybral práve ich syráreň. "Veľmi nás to potešilo. Jeho návšteva v určitom zmysle aj vyzdvihuje našu prácu," povedal Majcher.

      Podľa jeho ďalších slov družstvo funguje nepretržite od roku 1958. So spracovaním vlastného mlieka do formy syrových výrobkov začali v roku 1994.

"Venujeme sa najmä výrobe zrejúcich syrov. Pomáha nám to lepšie zhodnotiť prebytok mlieka, zabezpečujeme si tým lepšie speňažovanie," vysvetlil Majcher.

      Na družstve je momentálne zamestnaných 34 ľudí vrátane syrárne, kde je šesť zamestnancov. Podľa predsedu RD sa im darí dobre. "Môžeme aj investovať do modernizácie, výroby či strojového zariadenia. Využívame takisto eurofondy na zlepšenie prostredia pre zvieratá a uskladňovacie priestory," uzavrel.

 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.       viac informácií o: Roľnícke družstvo Vavrečka-Ťapešovo
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Partneri

GoPay Platby databáze firem

 

Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.