Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Kovovýroba


Po peripetiách spustil v priemyselnom parku vo Vígľaši výrobu prvý investor

27.06.2017

V priemyselnom parku Vígľaš-Pstruša v okrese Detva, začal po takmer desiatich rokoch od jeho postavenia, vyrábať prvý investor. Detvianska spoločnosť ASL-Tech, zameraná na zváranie a opracovanie strojných súčiastok na CNC strojoch, investovala do výstavby prvej haly 1,2 milióna eur.

      Podľa konateľa spoločnosti Andreja Ambrózyho záujem investovať a etablovať sa v parku ale narážal od začiatku na mnoho prekážok. "Keď sme pred tromi rokmi išli do tohto projektu, z každej strany sme boli ubezpečovaní, že je všetko v poriadku a pripravené máme všetky inžinierske siete," povedal TASR.

Nebol to však podľa neho tak.

      Siete, ktoré mali byť hotové do konca roku 2015 boli (aj to nie v celom rozsahu), odovzdané až o rok neskôr. Keďže firma nemohla vyrábať, strácala tak medzičasom desiatky tisíc eur na páde kurzu eura voči doláru, splátkach banke či istinách dodávateľovi elektrickej energie. S odďaľovaním výroby boli spojené aj ďalšie problémy vo vzťahu k odberateľom, partnerom i zamestnancom.

      Spoločnosť ASL-Tech vstúpila na trh v roku 2007 s cieľom dodávať odberateľom zvárané časti strojov. Podnikala vo výrobnej hale Spojenej školy v Detve a ročne robila objemy vo výške asi 2 milióny eur. "Výrobky od nás vyvážame do krajín EÚ, ale veľké percento sa vyváža aj do takzvaných tretích krajín," hovorí ďalej Ambrózy.

      Dostavbou novej haly vo Vígľaši-Pstruši počítajú so zvýšením objemu výroby na 3 milióny eur. "Ak sa v budúcnosti podarí aj výstavba druhej výrobno-montážnej haly a uvedenie vlastného výrobku na trh, obrat sa bude ešte zvyšovať," pripomína. Spolu s tým by sa mohla zvýšiť aj zamestnanosť. Dnes firma dáva prácu asi 50 ľudom.

 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.         viac informácií o: ASL-Tech s.r.o.
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Partneri

GoPay Platby databáze firem

 

Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.