Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Stavba vozidel


Monitor: Matador prepája biznis vo výrobe dielcov karosérií so skupinou Sodecia

06.12.2017

Slovenská priemyselná skupina Matador prepája svoj biznis vo výrobe štruktúrnych dielcov automobilových karosérií s globálnou skupinou Sodecia. Strategické partnerstvo bude mať podobu spoločného podniku slovenskej spoločnosti Matador Automotive Vráble a Sodecia Automotive Europe. Informoval o tom internetový portál Revue priemyslu.

      Portugalská Sodecia rozšíri prepojením so slovenskou automobilovou firmou svoju globálnu prítomnosť na takmer pol stovky závodov. Po odkúpení časti akcií Matador Automotive Vráble od jej materskej skupiny získa okrem vrábeľského závodu a jeho nitrianskej fabriky, ktorú Matador nedávno rozšíril, aj závod v českom Liberci a cez podiel v Matador Automotive Rus aj dosah na dodávateľskú výrobu najmä pre skupinu Volkswagen v Rusku.

      Pre skupinu Matador ide vo výrobe štruktúrnych dielcov automobilových karosérií, teda najmä lisovaní a spájaní, o prepojenie s globálnym hráčom.

Finančný vklad, ktorý okrem akvizície akcií Portugalci prinesú do firmy, má Matador Automotive Vráble posilniť v čase rozvoja.

      Sodecia má výrobné, technologické a administratívne pobočky v 42 lokalitách sveta. Okrem štruktúrnych dielcov karosérie vyrába aj podvozkové komponenty a patrí aj k dodávateľom súčiastok pre pohonné agregáty. Hlavné technologické centrá má v domácom Porte, nemeckom Hannoveri a americkom Detroite. Podľa vyjadrenia chce spojením s Matadorom posilniť biznis v strednej Európe, no využiť sa chystá aj kapacity v Rusku.

 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.       viac informácií o: MATADOR Automotive Vráble, a.s.
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Partneri

GoPay Platby databáze firem

 

Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.