Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Stavebnictví a stavební řemesla


Michalovce investujú do opravy teplovodov takmer 250.000 eur

17.08.2017

Michalovská samospráva investuje v letnom období do opráv teplovodov takmer 250.000 eur. Realizuje ich v troch trasách na sídliskách Východ a Juh. Vlani vyčlenilo mesto pre tepelné hospodárstvo viac ako 307.000 eur.

      Stavebné práce realizujú tri firmy, ktoré boli vybrané na základe najnižšej ceny v rámci verejného obstarávania. "Opravy na sídlisku Východ realizuje firma Slovakstav, spol. s r.o., Michalovce s nákladom 42.909 eur, trasu Juh 1 spoločnosť Energobyt, s.r.o., Humenné v objeme 33.230 eur a najdlhšiu časť Juh 2 realizuje Firma Piatko, s.r.o., Závadka v celkovej sume 171.909 eur," informovala TASR hovorkyňa radnice Iveta Palečková. Rekonštrukčné práce sa začali realizovať v júli. "Potrubia musia byť uložené a odtlakované do konca augusta tak, aby boli plne funkčné, terénne úpravy do konca septembra," poznamenala.

      Stavebne najnáročnejšia bola podľa slov hovorkyne druhá etapa sídliska Juh. "Je tu veľké množstvo prepichov a podvrtávok pod komunikáciami. Časť trasy vedie aj pod chodníkom. Keďže bol už v zlom stave, volili sme ju tak, aby sa po ukončení rekonštrukcie teplovodov opravil aj chodník," uviedla Palečková s tým, že iná možnosť nebola, nakoľko zelenou plochou pred blokmi vedie množstvo slaboprúdových rozvodov, ktorých preloženie by bolo finančne náročné.

      Dodávateľom tepla v Michalovciach je spoločnosť Domspráv. Energetické zariadenia mesta má v prenájme od roku 1996. Nájomný vzťah mal byť s firmou ukončený ešte vlani v decembri. Michalovská samospráva však spoločnosti predĺžila zmluvu o prenájme do konca tohto roka z dôvodu neukončeného procesu verejného obstarávania na uzatvorenie novej zmluvy.

 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.     

 viac informácií o: SLOVAKSTAV, spol. s r.o.
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Partneri

GoPay Platby databáze firem

 

Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.