Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Potravinářský průmysl


Kochanovce: V obci vyrábajú mesačne viac ako 1,5 tony pravej bryndze

02.12.2017

Obec Kochanovce v Humenskom okrese je od roku 2009 charakteristická aj produkciou bryndze, ktorú vyrába súkromná firma.

Odtiaľ putuje do obchodov po celom Slovensku. Okrem nej tu produkujú aj ovčie jogurty a syr, tiež kyslú žinčicu. Ročne spracujú približne 150.000 litrov ovčieho mlieka.

      Pravá Kochanovská bryndza sa vyrába z nepasterizovaného ovčieho mlieka.

"Vzácne je v prvom rade na nej to, že pokiaľ mlieko spĺňa všetky kvalitatívne štandardy, tak obsahuje obrovské množstvo probiotických kultúr, ktoré sú blahodárne pre ľudský organizmus a pomáhajú pri jeho regenerácii, čo sa týka krvného tlaku, metabolizmu či črevných záležitostí," uviedol pre TASR konateľ spoločnosti Výborný produkt, ktorá výrobu v obci prevádzkuje, Rastislav Korenko. V oblasti mliekarenstva pracuje už 20 rokov.

      Zvýšený dopyt po ovčích produktoch v poslednom čase je podľa neho spôsobený tým, že ľudia nejdú po kvantite, ale idú aj po kvalite potravín.

"Niekedy bolo dominantné kravské mlieko z dôvodu možno nasýtenia obyvateľstva.

Teraz je to otázka výberu potravín, nových technológií, novej plemenárskej práce i nových možností výroby mlieka," vysvetlil. Poukázal v tejto súvislosti aj na históriu. "Musíme vychádzať z toho, na čom fungovali a zdravo žili naši predkovia. Ovčie mlieko je regeneračná potravina," doplnil.

      Momentálne nie sú chovateľmi oviec. Mlieko s vysokou kvalitou kupujú podľa Korenka od troch fariem v rámci východného a stredného Slovenska.

"Bryndze spracovávame cez tonu a pol mesačne a jogurtov, konkrétne v mesiaci november sme vyrobili 30.000 kusov," doplnil s tým, že vo výrobe v Kochanovciach zamestnávajú štyroch ľudí.

 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.      viac informácií o: Výborný produkt, s.r.o.
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Partneri

GoPay Platby databáze firem

 

Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.