Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Banky a ostatní finanční instituce


FINANCIE: Prima banka dosiahla v 1. polroku zisk 6,8 milióna eur

17.07.2017

Prima banka v prvom polroku tohto roka dosiahla čistý zisk 6,8 milióna eur. Medziročne vzrástol o 3 %. Vyplýva to zo zverejnených informácií banky.

      Finančnej inštitúcii sa počas prvých šiestich mesiacov tohto roka darilo v poskytovaní retailových úverov. Objem úverov obyvateľstvu medziročne stúpol o 19 % na 1,32 miliardy eur. "Celkový objem hypoték v medziročnom porovnaní vzrástol o viac ako 20 % na 1,17 miliardy eur. Spotrebné úvery vzrástli medziročne o 11 % na 140 miliónov eur," vyčíslila banka.

      Rast zaznamenali aj vklady, ktoré stúpli takmer o 10 % na celkový objem 1,4 miliardy eur. "Zostatky na bežných účtoch vzrástli medziročne o viac ako 33 % a kontinuálny rast zaznamenávajú aj termínované vklady, ktorých objem stúpol na 814 miliónov eur," doplnila banka.

      V prvom polroku tohto roka sa jej podarilo znížiť aj prevádzkové náklady, a to o 6 %. "Prima banka zostáva aj naďalej konzervatívna a jej krytie zlyhaných úverov opravnými položkami je stále jedno z najlepších na trhu," uviedol finančný dom, ktorý je v súčasnosti trojkou na trhu v počte pobočiek. V ich rozširovaní pokračovala aj v prvom polroku tohto roka.

      Budúci mesiac čaká banku zlúčenie so Sberbank Slovensko, pričom nástupníckou spoločnosťou sa k 1. augustu stane Prima banka. "Klienti Sberbank budú môcť aj po právnom zlúčení využívať svoje produkty a služby tak, ako doteraz," informovala banka. Zostanú im zachované pôvodné čísla účtov, platobné karty, ale aj elektronické bankovníctvo.

 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.      

 viac informácií o: Prima banka Slovensko, a.s.
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Partneri

GoPay Platby databáze firem

 

Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.