Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Zemědělství, lesnictví, rybářství, chov zvířat


AGRO: Pri obci Čerhov začali so žatvou ozimného jačmeňa

28.06.2017

Pri obci Čerhov v okrese Trebišov začali so žatvou ozimného jačmeňa. V tejto oblasti pestujú jačmeň viac ako kŕmny, nie ako sladovnícky.

      "Pri zakosení sme namerali vlhkosť okolo 14 %," uviedol pre TASR  konateľ spoločnosti Agrozoran, s.r.o, Vojtech Zelvay. Začali na hone s výmerou 39,2 hektára (ha). "Sme v začiatkoch, úrodovo sa pohybujeme na hranici 6 až 7 ton.

Uvidíme, čo bude ďalej," spomenul s tým, že výrazný rozdiel oproti minulému roku zatiaľ nepociťujú. "Sme zhruba na tej úrovni ako vlani, ale múdrejší budeme až po ukončení honu," poznamenal s tým, že jačmeň nevyzerá zle, zrnká sú vyzreté, zdravé a čerstvé. "Mali sme šťastie, minul nás ľadovec, nemali sme pohromu. Dúfame, že to bude aj naďalej tak," skonštatoval.

      Okrem tohto má firma jačmeň posiaty aj na ďalších dvoch honoch. "Spolu ho pestujeme na približne 68 ha," priblížil s tým, že ho pestujú nie ako sladovnícky, ale viac ako kŕmny jačmeň. "Máme aj živočíšnu výrobu, ošípané, kde ho zužitkujeme a prebytočný predávame, buď partnerom do Poľska, alebo slovenskému spracovateľovi," uzavrel Zelvay.

      Súkromná spoločnosť sídliaca v Michaľanoch hospodári na približne 1236 hektároch ornej poľnohospodárskej pôdy.

 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.    viac informácií o: AGROZORAN, s.r.o.
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Partneri

GoPay Platby databáze firem

 

Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.