Vyhľadávam dáta ...
TLAČOVÉ ZPRÁVY / Zemědělství, lesnictví, rybářství, chov zvířat


Agro: Drevoprojekt plánuje vybudovať v Kolárove farmu na chov sumčeka afrického

09.03.2018

Spoločnosť Drevoprojekt Komárno, s.r.o., plánuje vybudovať v Kolárove novú farmu na chov rýb. Prevádzka rybného hospodárstva s využitím vody a tepla z miestneho zdroja by mala vzniknúť v mestskej časti Částa. Investor plánuje na umiestnenie technológie na intenzívny chov rýb v nádržiach využiť priestory v existujúcej hale. Predpokladaná kapacita chovu je podľa projektu predloženého na posúdenie vplyvu na životné prostredie 100 ton ročne.

      Chov rýb v špeciálnych objektoch nerybničného typu je podľa investora novým odvetvím v rybárstve. Vyznačuje sa vysokou intenzitou výroby v obmedzenom priestore pri optimálnej kvalite vody a ďalších technologických parametrov intenzívneho chovu rýb. Začiatok realizácie stavby je spojený so zabezpečením jej financovania investorom, ako aj možnosti získania prostriedkov z fondov Európskej únie. Investor odhaduje termín začiatku výstavby na jún tohto roka, predpokladaný čas výstavby je zhruba 24 mesiacov. Predpokladané celkové náklady predstavujú 300.000 eur. Chod prevádzky by v budúcnosti malo zabezpečovať päť pracovníkov.

      Spoločnosť plánuje na novej farme chovať sumčeka afrického, hospodársky zaujímavú rybu pre intenzívny chov na celom svete. Pochádza z Afriky a juhozápadnej Ázie. Európska únia dováža v súčasnosti 68 % morských živočíchov určených na konzumáciu. Významnú časť z nich predstavujú chované ryby. Len 10 % našej spotreby pochádza z farmových chovov v krajinách únie.

 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

 

 viac informácií o: DREVOPROJEKT Komárno, s.r.o.
Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Partneri

GoPay Platby databáze firem

 

Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.