Vyhľadávam dáta ...

TLAČOVÉ ZPRÁVYTrenčianska univerzita A. Dubčeka sa stane európskym centrom pre výskum skla

07.03.2017 00:00

Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka (TnUAD) v Trenčíne sa stane európskym centrom výskumu, inovácie a povrchovej funkcionalizácie skiel. Na univerzite dnes odštartoval projekt medzinárodného konzorcia Centrum pre funkčné a povrchovo funkcionalizované sklá (FunGlass). Z európskeho programu Horizont 2020 a ministerstva školstva pôjde počas najbližších rokov do výskumu okolo 25 miliónov eur.

Konkurzov a reštrukturalizácií vo firmách ubudlo, osobné bankroty výrazne rastú

01.03.2017 00:00

Počet konkurzov a reštrukturalizácií na Slovensku klesol vlani na najnižšie číslo za posledné tri roky. V konkurze skončilo 595 spoločností, čo oproti roku 2014 predstavuje pokles približne o pätinu. V reštrukturalizácii sa ocitlo 65 firiem, pričom pred tromi rokmi ich bolo o tretinu viac. Vyplýva to z prieskumu dátovej spoločnosti Bisnode Slovensko.

TURIZMUS: Kúpeľníci v Lúčkach zaznamenali nárast najmä zahraničných turistov

01.03.2017 00:00

Jediné kúpele s liečivou vodou na Liptove majú za sebou mimoriadne úspešný rok. Počet pobytových dní sa kúpeľníkom podarilo vlani zvýšiť o 8 %, pričom zahraničných turistov prišlo do Lúčok neďaleko Ružomberka o 15 % viac. Začiatok roka 2017 odštartovali rekonštrukciou v hoteli Choč, na ňu nadväzuje začínajúca výstavba nového hotela.

OTS: Biorafinéria na východnom Slovensku bude unikátom

01.03.2017 00:00

ENERGOCHEMICA TRADING a.s. realizuje výstavbu biorafinérie na výrobu bioetanolu 2. generácie v priemyselnom areáli CHEMKO a.s. Slovakia. V rámci Európskej únie ide o unikát z hľadiska použitých technológií a výrobnej kapacity. V rámci grantu BIOSKOH poskytnutého priamo Európskou komisiou je projekt označený ako "Flagship" - vlajková loď. Pôjde o biorafinériu na spracovanie biomasy s kombinovanou vysokoúčinnou výrobou elektriny, tepla, etanolu, etylénu a etylénoxidu.

IT: Počet zákazníkov mobilného internetu Orangeu Slovensko rástol

23.02.2017 00:00

K 31. 12. 2016 evidoval Orange Slovensko 2,88 milióna aktívnych zákazníkov mobilných a 189.000 zákazníkov fixných služieb, vrátane 74.000 zákazníkov digitálnej TV. Počet zákazníkov mobilných dátových služieb narástol o 7 % na 1,35 milióna a pevného internetu sa zvýšil na 16.000. V roku 2016 dosiahol Orange najvyššie pokrytie mobilným širokopásmovým internetom spomedzi všetkých operátorov.

DUDINCE: Lesopark Búroš je v kúpeľoch novým miestom vhodným na relax a oddych

18.02.2017 00:00

Nielen kúpele a ich liečivá voda sú v Dudinciach tým, čo dnes do mesta láka návštevníkov. Tamojšia samospráva, Kúpele Dudince, a.s., a miestna Oblastná organizácia cestovného ruchu zrevitalizovali za uplynulý rok lesopark Búroš, nachádzajúci sa v susedstve kúpeľov, ktorý začal slúžiť na oddych a trávenie voľného času obyvateľom mestečka, ale aj klientom kúpeľov či ľudom z blízkeho okolia.

ZDRAVIE: Niektoré firmy v rámci benefitov ponúkajú akupunktúru či nanuky

11.02.2017 00:00

Akupunktúru, hydromasážne vane či nanuky z čistého ovocia: aj takéto nezvyčajné benefity ponúkajú niektoré slovenské firmy svojim zamestnancom priamo na pracoviskách. Ukázal to siedmy ročník súťaže Zdravá firma roka, ktorej výsledky vyhlásili v piatok (10.2.) večer v Bratislave. Nadštandardná starostlivosť má pomôcť zlepšiť zdravie vo firme, zamestnávateľ je zároveň atraktívnym pre kvalitných ľudí.

NITRA: Lyra Chocolate bude spolupracovať s indiánskym kmeňom Shuarov

06.02.2017 00:00

Nitriansky výrobca čokolády Lyra Chocolate bude spolupracovať s indiánskym kmeňom Shuarov z Ekvádoru. Zástupca spoločnosti Karol Stýblo dnes podpísal zmluvu o spolupráci so zástupcom ekvádorského regiónu Taisha. Je to vôbec prvá medzinárodná zmluva, ktorú zástupca tohto regiónu kedy podpísal, povedal Stýblo.

SPIŠ-VIEW-TRADING spol. s r.o.

SPIŠ_VIEW_TRADING spol_s r_o_

Projekt Partnerstvo hlinou spečatené sa predstavuje výstavami pod názvom Across the Border I.

02.02.2017 00:00

07. 02. 2017 o 16:00 sa vo výstavných priestoroch Trenčianskeho samosprávneho kraja, K dolnej stanici 7282/20A, Trenčín uskutoční vernisáž výstavy desiatich umelcov zo Slovenska a Ukrajiny. Výstava prezentuje keramickú tvorbu a maľbu z medzinárodného tvorivého pobytu pod názvom ACROSS THE BORDER I., ktorý sa konal v mesiacoch august až september 2016 v blízkosti slovensko-ukrajinskej hranice v obci Bežovce (okres Sobrance), a ktorého hlavným motívom sa stali partnerstvo a spolupráca. Po Michalovciach, Trebišove, Rožňave, Rimavskej Sobote, Levoči, Prešove, Žiline a Poprade je výstava v Trenčíne v poradí deviatou z celkovo 10-tich naplánovaných výstav, ktoré organizuje občianske združenie ANNOGALLERY vrámci projektu cezhraničnej spolupráce „Partnerstvo hlinou spečatené“, financovaného z prostriedkov Finančného mechanizmu Nórska, štátneho rozpočtu a vlastných zdrojov.

Dunajskostredský Thermalpark investuje do nového hotela takmer dva milióny eur

02.02.2017 00:00

Komplex rekreačného zariadenia Thermalpark Dunajská Streda sa rozšíri o nový hotel. Zariadenie mesta, trojhviezdičkový hotel s kapacitou takmer 120 lôžok, začne svoju prevádzku v marci tohto roka. Rozšírenie ubytovacej časti bolo reakciou na stále sa zvyšujúci počet turistov. Thermalpark už štvrtý rok po sebe investuje do modernizácie a rozšírenia priestorov. TASR informoval jeho riaditeľ Gabriel Somogyi.

PRIEMYSEL: Bauer Gear Motor aj Secop rozširujú výrobu v Zlatých Moravciach

31.01.2017 00:00

Spoločnosti Bauer Gear Motor Slovakia, s.r.o., a Secop, s.r.o., pôsobiace v priemyselnej zóne v Zlatých Moravciach, avizujú svoj ďalší rozvoj a zvyšovanie zamestnanosti v regióne. Podľa primátora Dušana Husára obidve spoločnosti avizujú nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily. Bežné robotnícke profesie sú obsadené, chýbajú však kvalifikovaní pracovníci, technológovia, technici, výrobní logisti, všetko lepšie platené profesie, skonštatoval Husár.

Na slovenský poistný trh vstúpila nová poisťovňa Premium Insurance Company

26.01.2017 00:00

Na slovenskom poistnom trhu začala podnikať od 1. januára tohto roka nová poisťovňa - Premium Insurance Company Limited, pobočka poisťovne z iného členského štátu. Ako uviedli dnes v Bratislave na stretnutí s novinármi jej predstavitelia, sústredí sa na komplexné služby neživotného poistenia s orientáciou na firemnú a podnikateľskú klientelu.

Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Partneri

GoPay Platby databáze firem

 

Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.