Vyhľadávam dáta ...

TLAČOVÉ ZPRÁVYDAŇOVÉ RAJE PRIŠLI O DESIATKY SLOVENSKÝCH FIRIEM

23.04.2018 00:00

Počet slovenských spoločností, ktoré majú vlastníka v daňovom raji, v prvom kvartáli tohto roka klesol. Z detailných údajov poradenskej spoločnosti Bisnode, ktorá pravidelne sleduje pohyb slovenských firiem v daňovo zvýhodnených destináciách vyplýva, že aktuálne v nich sídli 4 752 našich spoločností, čo je o 44 menej ako na konci minulého roka.

Vlani do zahraničia odišlo viac ako 2-tisíc firiem zo Slovenska. Najviac ich zlákalo Maďarsko, Česko a Bulharsko

16.04.2018 00:00

Jednoduchšie podmienky na biznis, prijateľnejšia legislatíva, nižšie dane, lepšie súdy, menej korupcie, nižšie náklady na ľudí, vyšší dopyt. Aj toto môžu byť dôvody, prečo sa minulý rok rozhodlo takmer dva a pol tisíca firiem opustiť Slovensko a usídliť sa v zahraničí. Najčastejšie pritom odchádzali do okolitých krajín v Európe, do prvej trojice patrí Maďarsko, Česko a Bulharsko. Najviac spoločností pritom odišlo z Bratislavského kraja. Detailné dáta o odchode slovenských firiem pripravila poradenská spoločnosť Bisnode.

OTS: Milióny do digitálnych projektov Slovenska

12.04.2018 00:00

V októbri 2017 oficiálne vznikla spoločnosť PUNK Ventures s cieľom investične podporiť nádejné digitálne projekty kapitál v rozmedzí nasledujúcich dvoch až troch rokov. Na jednotlivé investície má pripravenú sumu od 100 tisíc do 500 tisíc eur v závislosti od konkrétneho projektu. Už dnes prechádza spoločnosť viacerými rokovaniami, pričom plánuje čoskoro uzavrieť svoju prvú investíciu.

Rakúsko má najlepší rating za posledných päť rokov

09.04.2018 00:00

Dun & Bradstreet (D&B - NYSE:DNB), vedúci globálny poskytovateľ ekonomických informácií, a strategický partner poradenskej spoločnosti Bisnode, zvýšil rating Rakúsku v kategórii nízkeho rizika návratnosti investície. Ide o najlepší rating Rakúska od januára 2013. D&B pripravuje pre 132 krajín sveta politické, ekonomické a obchodné analýzy, ktorými upozorňuje na riziká plynúce z obchodného styku s danými štátmi.

ÚPVII: Riešenia pre Smart Cities testujú v USA prvé slovenské spoločnosti

09.04.2018 00:00

Prvé dve slovenské spoločnosti Gospace Tech a Damalis odštartovali v USA testovanie a zdokonaľovanie svojich inovatívnych riešení. Na trojmesačný program ich vyslal Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII). Ten ich vybral na základe výziev na podporu rozvoja inteligentných miest na Slovensku.

Hospodárstvo: Vodohospodári finišujú s opravou protipovodňovej línie v Štúrove

06.04.2018 00:00

Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) v týchto dňoch dokončuje rekonštrukciu protipovodňovej línie v Štúrove. Tá po oprave dokáže čeliť storočnej vode, informoval minister životného prostredia László Sólymos. Bezpečnosť obyvateľov pred veľkou vodou považujem za jednu z najdôležitejších úloh ministra životného prostredia. Sypaná hrádza bola postavená v roku 1965, mala veľké nedostatky a priesaky. Viackrát bola skúšaná veľkou vodou, naposledy v roku 2013. Po dlhých rokoch sa nám ju podarilo opraviť, povedal Sólymos.

Priemysel: Duslo Šaľa vlani hospodárilo so ziskom 14,2 milióna eur

05.04.2018 00:00

Duslo Šaľa, a.s., dosiahlo za uplynulý rok hospodársky výsledok vo výške 14,2 milióna eur pred zdanením. Stanovený plán zisku sa spoločnosti nepodarilo naplniť o viac ako 5 miliónov eur. Dôvodom je podľa finančnej riaditeľky Kvetoslavy Trenčianskej pretrvávajúca nepriaznivá situácia na trhu s hnojivami. Straty z prepadu cien hnojív sa nepodarilo spoločnosti vykryť ani zvýšeným objemom predaja. Podľa zatiaľ neauditovaných výsledkov stúpli minuloročné tržby z predaja tovaru, výrobkov a služieb v porovnaní s predchádzajúcim rokom o vyše 44 miliónov eur na 403,2 milióna eur.

Porovnávali sme takmer 300 odvetví. Len v 9 z nich dominujú ženy

04.04.2018 00:00

V štatutárnych orgánoch slovenských firiem prevládajú ženy len v deviatich z 289 analyzovaných odvetví. Výrazná prevaha ženského zastúpenia je len v orgánoch spoločností, ktoré podnikajú v oblasti kaderníckych a kozmetických služieb, starostlivosti o deti alebo seniorov, zdravotníctve a účtovníctve. Naopak, najsilnejšie zastúpenie mužov je v segmente opráv počítačov. Vyšší podiel žien sa vyskytuje vo väčšine odvetví súvisiacich s trávením voľného času, v obchodných firmách sú dámy v prevahe v spoločnostiach, ktoré obchodujú s farmaceutickými, zdravotníckymi a kozmetickými prípravkami či textilom a odevmi, zatiaľ čo muži dominujú vo firmách s technicky zameraným tovarom. Genderový pohľad na štatutárne orgány firiem podľa predmetu činnosti dnes zverejnila poradenská spoločnosť Bisnode.

MF SR: Na Srí Lanke sa platí aj mincami vyrazenými na Slovensku

29.03.2018 00:00

Z Kremnice na Srí Lanku smerujú každý týždeň viac ako tri kontajnery mincí. Mince v hodnote jednej, dvoch a piatich rupií sa razia na Slovensku viac ako dva roky. Minister financií Peter Kažimír (Smer-SD) v rámci svojej oficiálnej návštevy na Srí Lanke hovoril s guvernérom Central Bank of Sri Lanka (CBSL) o predĺžení kontraktu na razbu týchto mincí, ktorý končí v roku 2019. Informoval o tom vo štvrtok rezort financií.

PÄŤ A POL TISÍCA SLOVÁKOV VLANI VYHLÁSILO OSOBNÝ BANKROT. AŽ 0 550 PERCENT VIAC AKO ROK PREDTÝM

27.03.2018 00:00

V roku 2017 vyhlásilo osobný bankrot presne 5 426 Slovákov, čo medziročne predstavuje rekordný nárast. Rok predtým totiž bankrot vyhlásilo „len“ 841 fyzických osôb. Ako ukazujú detailné dáta poradenskej spoločnosti Bisnode, obrovský nárast v počte ich vyhlasovaní pokračuje aj tento rok. Od začiatku roka požiadalo o oddlženie takmer dvetisíc ľudí.

Priemysel: Firma Fromax plánuje pri Nitre areál na výrobu zemiakových lupienkov

25.03.2018 00:00

Spoločnosť Fromax Čechynce, s.r.o., plánuje pri Nitre vybudovať areál na výrobu zemiakových lupienkov, a to v odhadovanom náklade 4 milióny eur. Vyplýva to z investičného zámeru, ktorý spoločnosť predložila na posúdenie vplyvov investície na životné prostredie (EIA). Užívateľom bude Fromax, s.r.o.

Slovak Investment Holding vstupuje do slovenskej hi-tech firmy GA Drilling

23.03.2018 00:00

Slovak Investment Holding (SIH) sa stal jedným z investorov v slovenskej hi-tech firme GA Drilling, ktorá je priekopníkom vo vývoji inovatívnej technológie pre bezkontaktné vŕtanie a frézovanie na princípe elektrickej plazmy. Vo štvrtok (22.3.) bol tento obchodný krok spečatený v Berlíne podpisom investičnej zmluvy. Informovala o tom SIH.

BIZNIS AKO FYZICKÁ OSOBA SI VLANI ZVOLILO 40-TISÍC SLOVÁKOV, LEN TRETINA Z NICH SÚ ŽENY

20.03.2018 00:00

V roku 2017 si na Slovensku rozbehlo vlastný biznis viac ako 40-tisíc podnikateľov – fyzických osôb. Drvivé zastúpenie (38 549) majú tí, ktorí podnikajú na základe živnostenského oprávnenia, druhou najčastejšie využívanou formou je slobodné povolanie (1 218 fyzických osôb), keď podnikateľ podniká na základe iného ako živnostenského zákona. Zaujímavé pritom je, že z celkového počtu nových podnikateľov – fyzických osôb – je len tretina žien. Detailné dáta priniesla poradenská spoločnosť Bisnode.

Chcete vedieť viac

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Partneri

GoPay Platby databáze firem

 

Rýchly kontakt

Bisnode Slovensko, s.r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
911 05   Trenčín

T +421 32 746 26 40
F +421 32 743 17 77
info@bisnode.sk

Tento web používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.